پارتیشن راه حل مناسب استفاده از فضای داخلی

زمانی که درباره پارتیشن سخن به میان می آید، تصور عامه مردم به یک دیوار چوبی یا فلزی است که اصولا در خانه یا بخش های اداری با آن مواجه شده اند. در صورتی که پارتیشن قابلیتی بیش از یک دیوارک را دارد و در بخش های مختلفی از یک ساختمان مسکونی و غیر مسکونی (تجاری، درمانی، فروشگاهی) به کار می رود. پارتیشن به عنوان جداکننده یک فضا می باشد و بخش هایی را به صورت مجزا و مستقل ایجاد می کند. این جداسازی همیشه محدود سازی نخواهد بود. اینکه یک پارتیشن به عنوان مانعی برای انعکاس صوت یا عایقی برای گرمایش و سرمایش ایجاد می سازد، صحیح نیست.

پارتیشن دو جداره کلاف آلومینیوم (3)

استفاده از پارتیشن در یک فروشگاه پوشاک یک کتابخانه یک اداره، یک خانه و یک مرکز درمانی نقش و کاربردی متفاوت دارد و بسته به دکوراتیو و ساختاربندی آن مکان از پارتیشنی متفاوت استفاده خواهد شد، قطعا این مسئله یک موضوع بدیهی است. اما باتوجه به آنکه در کشور ما بیشتر از طرح هایی ساده و بسته برای پارتیشن استفاده شده است، از اهمیت کاربرد آن بی بهره می باشیم.

پارتیشن دو جداره کلاف آلومینیوم (6)

استفاده از پارتیشن در مراکز درمانی برای ایجاد اتاقک های مجزا و استفاده راحتر، منظم تر و بهداشتی تر استفاده می شود. در یک کتابخانه پارتیشن های کوتاه روی میزهای تحریر برای ایجاد تمرکز اشخاص زمان مطالعه مفید و کافی است و نیاز به ایجاد اتاقک با پارتیشن های بلند نمی باشد، در یک فروشگاه از پارتیشن برای اتاقک های پرو لباس، یا قفسه های چیدمان اجناس، ایجاد راهروهای مجزا و تودرتو برای داشتن یک تجربه خرید خوب استفاده می شود. در خانه های مسکونی از پارتیشن برای استفاده در پارکینگ، حیاط، اتاق، آشپزخانه و تراس خانه می توان به شیوه های کاربردی و زیبایی استفاده نمود. خانه مکانی است که به شما این امکان را می دهد تا از پارتیشن به عنوان یک نمای داخلی، یک دیوارک مجزا کننده و یک پوشاننده نقص استفاده کنید. خانه این انعطاف را دارد تا بتوانید از یک پارتیشن با انواع طرح، رنگ، مدل و نوع مختلف تغییراتی بی نظیری را ایجاد کنید و از شیوه هایی خلاقانه و هنرمندانه را در آن پیاده سازی کنید. انواع طرح های شک و فانتزی برای تغییر دکوراسیون داخلی خانه قابل استفاده می باشد و نمای داخلی را به طرز شگفت انگیزی دگرگون می سازد.

پارتیشن دو جداره کلاف آلومینیوم (7) پارتیشن دو جداره کلاف آلومینیوم (2)

مدل پارتیشن منزل

استفاده از پارتیشن ها در خانه ها و مکان های عمومی مدرن امروزی در حال گسترش یافتن است.

انتخاب مدل پارتیشن منزل با طرح شیک و زیبا در خانه های امروزی که فضا به یک امر حیاطی و مهم تبدیل شده است، اهمیت زیادی دارد.

هر چه به جلوتر می رویم فضای خانه های آپارتمانی مخصوصا در شهرهای بزرگ در حال کوچکتر شدن هستند.

همچنین با افزایش هزینه ها، فضای زیاد در خانه بعنوان یک مسئله لوکس و گران قیمت درآمده که بسیاری از ما نمی توانیم به آن دسترسی داشته باشیم درنتیجه مسئله فضا و استفاده بهینه از آن اهمیتی دوچندان پیدا می کند.

دیوارهای دائمی هم مانند یک مشکل هستند که به اجبار به شما تحمیل می شود چرا که هر فردی در خانه یا اداره به مکان و فضا خصوصی خود نیاز دارد اما زمانی که پارتیشن ها به میدان می آیند همه چیز فرق می کند دیگر مجبور نیستید استایل یک خانه را با داشتن دیوارهای دائمی و سخت برای مدت زمان طولانی تحمل کنید.

با مدل پارتیشن های متحرک و ثابت می توانید در هر لحظه فضاهای پویا را به محلی براساس نیازهای شخصی خود تبدیل کنید.

از پارتیشن ها می شود در تمامی مکان های خانه مانند آشپزخانه، هال پذیرایی، اتاق نشیمن و اتاق خواب هم استفاده کرد.

استفاده صحیح از پارتییشن در خانه می تواند در فضای خانه حسی دلگرمی و دوستی ایجاد کند تا همگان از بودن در آن محیط احساس رضایت داشته باشند.

وظیفه اصلی پارتیشن در واقع جداسازی بخش های مختلف دکوراسیون داخلی در خانه مانند اتاق نشیمن و پذیرایی، بدون استفاده از دیوارهای آجریو گچی است.

پارتیشن می تواند از هر مدلی ساخته شود حتی می توان از گیاهان بعنوان پارتیشن خانه استفاده کرد یا از نرده های چوبی، کتابخانه های بزرگ و دیوارهای کاذب در این امر استفاده نمود. در زیر با تعدادی از زیباترین و خلاقانه ترین نوع های پارتیشن در منزل آشنا می شویم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*