عوامل موثر در طراحی فضای کاری

یکی از کاربرد های پارتیشن های دو جداره ام دی اف ایجاد فضای کاری مناسب در محیط کار برای هر یک از پرسنل است . بطور مثال در محیطی که بصورت باز و بدون پارتیشن طراحی شده است کارکنان احساس راحتی لازم را برای مکالمات تلفنی ندارند و در مکالمات خود با مشتریان نمیتوانند از تمرکز لازم برخوردار باشند.  این در حالی است که بدون تعطیلی کار و حداکثر ظرف مدت یک تا دو روز می توان محیط را توسط پارتیشن تقسیم بندی و ایزوله کرد بدون آنکه وقفه ای در کار پیش آید .

چگونگی طراحی محیط کار رابطه مستقیمی با افزایش یا کاهش عملکرد سازمانی دارد؛ عواملی وجود دارد که اگر در طراحی محیط کار مورد توجه قرار نگیرد، کارهای سازمانی به درستی انجام نمی گیرد و با کاهش بازده مواجه خواهیم شد.

محیط های اداری و فضای کاری از تجهیزات متفاوتی استفاده میکنند تا بتوانند بخشی از کار روزانه خود را از طریق این وسایل و تجهیزات انجام دهند. برخی از افراد هم بخشی از کار و فعالیت خود را در منزل انجام میدهند و یا اینکه یک اتاقی را در منزل به انجام کارهای اداری خود اختصاص میدهند. البته کار کردن در منزل متفاوت با کار در محیط کاری است. فضای اداری و کاری هم مثل فضای منزل نیاز به طراحی و دیزاین دارد با توجه به اینکه ساعاتی از روز را در محیط کار به فعالیت میپردازیم بنابراین طراحی زیبا و حرفه ای میتواند در روحیه ی کارمندان تاثیر گذار باشد.

برای دیزاین و طراحی یک محیط اداری باید بیش از همه سعی کنید این محیط را رسمی و در عین حال با خلاقیت و نوآوری طراحی کند. تفاوتی ندارد که این فضا کوچک باشد یا بزرگ باید سعی کنید به گونه ای این فضا را طراحی کنید که در عین مجهز بودن به همه ی امکانات با ورود مشتریان به این فضا انرژی مثبت و احساس خوب ایجاد شود.

وقتی که مشتریان یا دیگر همکاران شم در تجارتهای مختلف وارد فضای کاری شما میشوند در ابتدا طراحی محیط و جذابیت های آن مورد توجه خواهد بود بنابراین باید به دیزاین محیط کاری به اندازه ی دیزاین منزل توجه کنیم. برای طراحی یک فضای خوب کاری حتما استفاده از وسایل گران قیمت لازمه ی زیبایی محیط نخواهد بود بلکه بیش از همه باید طوری فضای کاری را طراحی کنید که هم در کارمندان و هم در مشتریان حس خوبی ایجاد کند. بنابراین چند راهکار ساده و خوب میتواند به طراحی یک محیط کاری کمک کند.

چه نکاتی در طراحی دفتر کار و پارتیشن بندی باید در نظر گرفته شود؟

ایجاد نور کافی
نور کافی یکی از مهمترین نکاتی است که یک فضای کاری به آن نیاز دارد مخصوصا زمانی که فضای کاری شما پنجره ی کمتری دارد و نور طبیعی کمتری وجود دارد باید سعی کنید که فضا را روشن نگه دارید البته استفاده از نور طبیعی بسیار بهتر خواهد بود تا انجام کارهای و فعالیت های روزانه در فضای کاری با وجود نور کافی آسان تر باشد. استفاده از پارتیشن های پرده دار می تواند همزمان با ایجاد محیطی جدا از نور محیط هم استفاده کند.

پارتیشن دو جداره ام دی اف (68)

استفاده از میز و صندلی مناسب
اغلب میز و صندلی هایی که در فضای کاری استفاده میشوند مخصوص اداره ها هستند اما خوب است برای مشتریان خود و یا افرادی که به شرکت شما مراجعه میکنند یک بخش ورودی را در نظر بگیرید و از مبل یا صندلی راحتی استفاده کنید تا پذیرایی از مشتریان راحت تر باشد و بیشتر آنها را جذب کند. میز و صندلی را که در فضای کاری استفاده میکنید با دیگر صندلی ها در اتاقها یا قسمت های دیگر از لحاظ رنگ و طراحی هماهنگ کنید تا محیط کاری شما زیبا تر باشد. از نکاتی که برای میز و صندلی باید در نظر گرفت قابلیت تنظیم آنها با شکل و سایز بدن هر یک از کارکنان است .

استفاده از رنگها
رنگها نقش مهمی در ایجاد انرژی مثبت در یک فضای کاری دارند سعی کنید ترجیحا از رنگ های ملایم استفاده کنید و رنگهایی که از خود نور تولید میکنند مثل لیمویی، سفید و رنگ های روشن که برای پارتیشن  میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند. هر چقدر که بیشتر از رنگهای ملایم استفاده کنید فضای کاری شما بزرگتر جلوه میکند.

تجهیزات و تکنولوژی
در تمامی فضاهای کاری از لپ تاپ، دستگاه فکس و… استفاده میشود اما خوب است که این تجهیزات را به روز کنید تا استفاده از آنها و کاربرد آنها بیشتر شود و هم اینکه بتوانید بیش تر از قبل از آنها استفاده کنید. خوب است که از جدیدترین وسایل و تجهیزات در محیط کاری خود استفاده کنید تا میزان کیفیت کار شما هم افزایش یابد. یک طراح پارتیشن باید همه اینها را در نظر بگیرد و طراحی خود را انجام دهد.

استفاده از رايانه ها در طي دو دهه گذشته و بهره گيري فزاينده از آن باعث شده است طراحي محيط کار نيز دچار تحول و دگرگوني شود.
بايد توجه داشت که با وجود پيشرفت هايي که در زمينه کارآيي و کيفيت کار رايانه ها حاصل شده است، مشکلات ويژه اي نيز در پيش روي مديران سازمان ها، قرار گرفته است. شايد يکي از شناخته ترين اين مشکلات، استفاده از پايانه هاي رايانه، صفحات کليد رايانه و ترس از «رايانه ها» باشد.

سرو صدا
عامل «سرو صدا»رابطه آشکار و قابل پیش بینی با عملکرد افراد در محیط کار دارد؛ سر و صدا باعث کاهش عملکرد افراد و ناخشنودی آنها می شود.
برای کاهش سرو صدا، خذف یا به حداقل رسانیدن میزان سرو صداهای ناخواسته در محیط کار، می توانید از گوشی های ضد صدا استفاده کنید، و یا در محیط هایی به کار مشغول شوید که با وسایل ضد صدا مجهز شده باشند.
توصیه می شود برای طراحی بهتر محیط کار و برای کاهش میزان سر و صدای ماشین ها در محیط کار، از «فن آوری مهندسی» استفاده شود؛ به عنوان مثال استفاده از پارتیشن دو جداره باعث جلوگیری از نعکاس و پخش صدا در محیط می شود.

پارتیشن دو جداره ام دی اف (67)

موسیقی
پخش موسیقی در محیط کار باعث می شود شرایط کار برای افراد، مطبوعتر شود. موسیقی باعث می شود دوره های ملالت و خستگی کاهش پیدا کند و کارکنان هشیار باقی بمانند.
موسیقی موزاک نوع خاصی از موسیقی تلقی می شود که در بسیاری از کشورهای جهان، مورد توجه سازمان قرار گرفته است. این نوع موسیقی ترکیب معینی از انواع آهنگ های ویژه است. در این برنامه :

الف) هر روز ۴۸۶ آهنگ پخش می شود.
ب) هر آهنگ به نحوی انتخاب شده است که شنیده آن باعث حواس پرتی کارکنان نمی شود. ج- هر ۱۵ دقیقه یک آهنگ پخش می شود. د- آهنگ هایی که در آغاز پخش می شوند- در مقایسه با آهنگ هایی که در پایان شنیده می شود- کمتر محرک هستند.
هر چند به طور کلی، نتایج تحقیقات در تایید این نکته است که کارکنان از شنیدن موسیقی در محل کار خود لذت می برند و معتقدند با شنیدن موسیقی در هنگام کار، بر میزان تولید آنان افزوده می شود، اما باید توجه داشت که ممکن است موسیقی باعث افزایش عملکرد شغلی افرادی شود که به کار دستی مشغول هستند، اما اثربخش بودن آن برای کارهای پیچیده ای که نیاز به تمرکز فکری دارد، مورد تردید است. نتایج یک تحقیق نیز نشان داده است که موسیقی بر تولید کارگران کم هوش، اثر ندارد.

درجه حرارت
درجه حرارت عاملي است که بر عملکرد شغلي و سلامت کارکنان اثر مستقيم دارد. بسياري از مشاغل نيازمند آن است که کارکنان در درجه حرارت شديد کار کنند ( صنعت فولاد ، ريخته گري) و برخي مشاغل ديگر نيز وجود دارد که کارکنان بايد وظايف شغلي خود در درجات حرارت بسيار پايين انجام دهند (صنايع بسته بندي) .
نتايج تحقيقات نشان مي دهد که درجه حرارات موثر و زياد، بر عملکرد شناختي، جسمي و ادراکي افراد اثر مي گذارد. عواملي از جمله :

الف) نوع کار

ب) مقدار فعاليتي که يک فرد در زمان معيني انجام مي دهد

ج) تعداد و فراواني دوره هاي استراحت «مجاز» متصدي شغل، باعث کاهش تاثيرات منفي درجه حرارت بر عملکرد شغلي و سلامت کارکنان مي شود.

بنابراين در طراحي محيط کار بايد به اين سه عامل مهم نيز توجه داشت؛ يعني با توجه به نوع و ظرفيت کار ، «دوره هاي استراحت» را پيش بيني نمود.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*