تاریخچه پارتیشن اداری

پارتیشن اداری  محصولی  است که هم قدیمی و هم به نوعی محصولی جدید می باشد در باره قدمت پارتیشن اداری در دنیا نظرات زیادی مطرح است اما پارتیشن اداری یا دیوار پارتیشن اداری  قدمت زیادی در ایران ندارد ولی از حدود ۵۰ سال گذشته وارد ایران شده و از حدود ۲۰ سال گذشته به شکل امروزی در آمده و با نام پارتیشن اداری شناخته می شودو در فضاهای اداری ایران  به عنوان دیوار پارتیشن اداری برای تفکیک فضا و دکوراسیون بکار گرفته می شود
اریخچه پارتیشن اداری از یک نمایشگاه بین المللی و یک پارتیشن مدولار که شرکت برگزار کننده نمایشگاه برای جداسازی غرفه های نمایشگاهی خود از آن استفاده کرد و به طور صحیح تر می توان گفت ایده ای که ابداع نمود، آغاز گردید. امروزه اجرای سیستم پارتیشن در ایران بسیار رایج است و به صورت انبوه تولید می گردد.

پارتیشن به علت سبک بودن و حمل آسان به راحتی قابل جابجایی، جمع آوری و راه اندازی مجدد است. در اوایل استفاده از پارتیشن به علت آنکه تنها برای برگزاری نمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گرفت، از کیفیت چندانی برخوردار نبودند و طول عمر کوتاهی داشتند. بعد از گذشت چندین سال شرکتی در ایران به طراحی و ساخت پارتیشن هایی پرداخت که جنس آن ها کاملا MDF بود و مشکلات پارتیشن های اولیه را نداشتند و از چوب MDF بیشتر از شیشه استفاده می گردید. مشکل بسیار دردسر سازی که این نمونه پارتیشن داشت، عدم امکان تغییر و جایجایی بود که به دلیل به کار نبردن شیشه محیط را بسته و تاریک جلوه می دادند. تلاش طراحان برای از میان بردن معایبی که در این دو نمونه پارتیشن وجود داشت، نتیجه بسیار مطلوبی به دنبال داشت. پارتیشن ها با ایده و نوآوری طراحان شکل بهتر و زیباتری به خود گرفتند و استفاه از پنجره های شیشه ای نمای بهتر و کاربردی تری به استفاده از پارتیشن ها داد. در قسمتی پایین پارتیشن حدود یک متر از سطح زمین چوب MDF به کار مکی رود و در ادامه از شیشه استفاده می شد که البته معایب خاص خود را در پی داشت. برای مثال عبور نور هنوز هم آنقدر مشهود نبود.

پارتیشن دو جداره کلاف آلومینیوم (3)

پیشرفت تکنولوژی و تغییرات در پارتیشن اداری

با پیشرفت تکنولوژی و تلاش های طراحان در این عرصه باعث گردید طرح های قدیمی بهبود یابند و کاربرد بیشتر و زیباتری از پارتیشن حاصل شود. استفاده از جنس های با کیفیت و مرغوب استفاده از پارتییشن با انواع جنس و بافت های مختلف را ساده و مطمئن ساخته است. انواع پارتیشن های تمام قد از جنس و بافت مختلف همچون شیشه، چوب، پارچه، پرده های ولومی، قابلیت جابجایی، تغییر فرم چینش و ساخت و نصب سریع از جمله نکات قدرت این نوع پارتیشن ها به حساب می آید.

جدید ترین نوع پارتیشن موجود در بازار ایران پارتیشن های آلومینیومی هستند که با شکلی متفاوت تر از قبل در دسترس و قابل تهیه می باشند. غالیا این نمونه از پارتیشن ها بر اساس یک سری پروفیل آلومینیومی همراه با شیشه می باشد که قسمت هایی از آن در ایران تولید شده و اتصالات آن از کشور آلمان وارد می گردد. این نوع پارتیشن به صورت دوجداره تولید می گردد ولی به صورت تک جداره نیز قابل اجراست. از مشخصه های بارز این پارتیشن ها استفاده از شیشه های سکوریت، عایق صوتی برودتی، یراق الات مخصوص و درب های تمام شیشه است که علاوه بر آن بر زیبایی و نمای ظاهری آن افزوده است.

 

روشنایی فضا در پارتیشن اداری

 

نکته ای در استفاده از پارتیشن اداری باید در نظر گرفت، علاوه بر زیبایی و جنس و بافت آن، روشنایی فضا است. پارتیشن مورد استفاده باید نور را به خوبی هدیت کند و عایقی مناسب در برابر آلودگی های صوتی و گرد و غبار باشد همچنین در برابر افزایش یا کاهش دما مقاومت خوبی داشته باشد. نور به عنوان یکی از اساسی ترین نیاز های انسان در زندگی است که موجب گردیده است، توجه طراحان داخلی و طراحان پارتیشن به ان توجه ویژه ای داشته باشند. در طراحی فضاهای اداری عایق بودن پارتیشن ، همچنین مانع نبودن برای نور از اهمیت خاصی برخوردار است بنابراین به آن توجه بسیاری داشته باشید.

مدل های پارتیشن اداری با طراحی مدرن و متفاوت3

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*