اطلاعاتی درباره پارتیشن دکوراسیون اداری

اگر قصد یک دکوراسیون اداری و ایده آل و مدرن اداری را دارید و علاقه مندید که در صورت تغییر جا، هزینه های شما هدر نرود پیشنهاد می کنیم این موارد را برای تشخیص و انتخاب پارتیشن اداری مناسب مطالعه نمایید.

پارتیشن کلمه ای است لاتین که در حالت اسم به معنی وسیله یا اسباب تفکیک ترجمه می شود و در حالت فعل جزء بندی کردن یا تقسیم به بخش های جزء کردن معنی می دهد .
استفاده از پارتیشن جهت تفکیک فضاهای اداری در ایران تاریخ روشن و دقیقی ندارد اما حدودا می توان گفت که از ابتدای دهه ۶۰ به بعد این محصول جای خود را بین طراحان و سازندگان ساختمانهای اداری باز کرده است
در ابتدا سازمانهای بزرگی همانند بانک ها ، بیمه ها ، ارگانهای دولتی مثل صدا و سیما ، اداره تامین اجتماعی و بخش کمی از شرکت های خصوصی از آن استفبال کردند اما به مرور زمان و با توجه به پیشرفت و رشد بخش خصوصی به لحاظ ساختار و مسائل مالی این بخش از ساختمان ها نیز به مصرف کنندگان عمده پارتیشن و به خصوص پارتیشن ام دی اف بدل شده اند .

پارتیشن اداری با کیفیت با هدف سهولت نصب و جابجایی به شکل مدولار طراحی میشوند.

پارتیشن های اداری مرغوب به گونه ای طراحی شده اند که کمترین میزان تخریب را در محیط نصب فراهم می نماید.

به دلیل طراحی کاملاٌ مدولار پارتیشن ها قابلیت تغییر ساختار و ایجاد فرم های مختلف به سادگی فراهم می گردد

پارتیشن های دو جداره مناسب به گونه ای ساخته و اجرا می گردند تا کمترین میزان عبور صدا در محیط حاصل شود.
استفاده از شیشه و امکان عبور نور در پارتیشن ها از جمله مزایای این سازه بوده و نقطه قوت استفاده از پارتیشن نسبت به سایر جدا کننده ها می باشد.

پارتیشن های اداری آلومینیومی:

ساختار اصلی و استراکچرهای تشکیل دهنده این پارتیشن ها از آلومینیوم آنودایز شده تشکیل شده و در ترکیب ساختار ظاهری آنها میتوان از شیشه های سکوریت ساده ، شیشه های سکوریت سندبلاست ، ام دی اف و پرده کرکره نیز استفاده نمود.
تیپ های قابل اجرا برای این پارتیشن به دو طرح افقی و عمودی تقسیم بندی می شوند و همچنین در هر دو حالت عمودی و افقی امکان اجرا به صورت پارتیشن دوجداره و پارتیشن تک جداره وجود دارد . به دلیل استفاده از متریال آلومینیوم در ترکیب ساختار پارتیشن های آلومینومی ، قیمت این پارتیشن ها از سایر انواع پارتیشن ها بالاتر هستند ، اما نکته مهم در بالا بودن قیمت پارتیشن الومینیومی قابل بازیافت بودن در دراز مدت است .

همچنین درب های پارتیشن آلومینومی پلاتین نیز به صورت تمام شیشه قابل اجرا هستند . یراق آلات مورد استفاده در درب پارتیشن های آلومینیومی ساخت شرکت هوپه سوئیس هستند و در تمام نقاط دنیا به عنوان بهترین یراق جهت استفاده درب های تمام شیشه شناخته می شوند . هرچند این یراق ها به لحاظ قیمت هزینه بالایی دارند اما دوام وکیفیت ساخت آنها فوق العاده جذاب و بی نظیر است .
پارتیشن های اداری که در ایران ساخته می شوند ، اغلب با استفاده از ۲ متریال اصلی شکل می گیرند :
۱- ام دی اف ۲ – آلومینیوم
همانند بیشتر کالاهای صنعتی ، پارتیشن های اداری هم از ۲ بخش اصلی اسکلت یا ساختار و پوسته یا پانل ها تشکیل شده است.
در پارتیشن های ام دی اف ، اسنراکچر و سازه های اصلی از ام دی اف ساخته شده و در پارتیشن های آلومینیومی استراکچر اصلی از الومینوم هستند .

ساختار هایی که با استفاده از ام دی اف ساخته می شوند نیز خود به دو گروه ۲ جداره و تک جداره تقسیم بندی می شوند .

پانل های پرکننده این نوع پارتیشن ها می تواند : ۱ – ام دی اف ۲ – شیشه ۳- شیشه و پرده کرکره باشد .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*